Hikayemiz

Karşıyaka Belediyesi’nin modern ve uygulamalı eğitime destek vermek amacıyla hayata geçirdiği Karşıyaka Evrensel Çocuk Merkezi 7.200 m2 alanda kurulmuş Türkiye’nin ilk ve tek etkileşimli çocuk merkezi ve eğitim kampüsüdür.

Karşıyaka Evrensel Çocuk Merkezi içerisinde tüm aktivite ve eğitim parkurları Ankara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Çocuk Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi Kurul Başkanlığı tarafından MEB müfredatına uygun içeriklerle hazırlanmıştır.

Ayrıca Ege Üniversitesi’nin farklı fakülteleri tarafından da desteklenmektedir. Karşıyaka Evrensel Çocuk Merkezi interaktif eğitim verme ilkesini tesisin yönetimi açısından da belirlemiş ve her geçen gün değişip yenilenen bir altyapıyla hizmet vermektedir.

Eğitim, eğlence ve hayal gücü fikriyle yola çıkan bu proje ziyaretçi çocukların sadece bir kere değil, farklı zamanlarda tekrar gelmek istedikleri bir ilgi odağı haline gelmiş durumdadır. Karşıyaka Evrensel Çocuk Merkezi ve Eğitim Kampüsü 2017 yılında etkileşimli ve uygulamalı bir eğitim konseptini öğrencilere aktarmak için kurulmuştur. Bu amaçla hizmet veren kurum ilk günden beri uzman bir yönetici ve eğitmen kadrosu önderliğinde ve evrensel değerler ışığında ilerlemektedir.

Kısa zaman içerisinde hızla artan eğitim ve altyapı yatırımları ile sürekli gelişen Karşıyaka Evrensel Çocuk Merkezi ve Eğitim Kampüsü çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için her geçen gün daha da kararlı bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

Yardıma mı ihtiyacın var?