SARI ALAN

Vahşi Yaşam ve Yardımseverlik senaryo odasında, insanın hayvanlara karşı gösterebileceği yardımseverlik erdemi vurgulanarak gelen ziyaretçilere farkındalık kazandırılır. Köy yaşantısının, ülkemizde yetiştirilen ürünlerin, arıların ve böceklerin biyolojik ve sosyolojik yaşamları ile ilgili bilgilerin verildiği Bremen Mızıkacıları ve Dostluk senaryo odasında dostluk teması vurgulanmaktadır. Sarı alanın son bölümü olan Veterinerlik ve Sevgi senaryo odasında ise çocuklara birer veteriner gibi davranma imkânı sunularak, hayvan sevgisi üzerinden sevgi değeri vurgulanır.

MAVİ ALAN

Trafik ve Hoşgörü senaryo odasında görseller yardımıyla Trafik kurallarından bahsedilerek hoşgörü değerinin toplumdaki önemi ön plana çıkarılmaktadır. Çevre ve Saygı senaryo odasında geri dönüşüm, atıklar, yenilenebilir enerji kaynakları ve organik tarım ile ilgili bilgiler paylaşılarak saygı erdemi ile ilgili farkındalık kazandırılmaktadır. Havaalanı ve Sorumluluk senaryo odasında ise havaalanında insanların uyması gereken kurallara vurgu yaparken sorumluluk sahibi insan olmanın önemi vurgulanmaktadır

YEŞİL ALAN

• Paleontoloji Adası (Fosil Bilimi)
• Kazı Adası (Fosil Bilimi)
• İnşaat Adası (jeton ile çalışır iş makinaları)
12 farklı dinozor butaforunun bulunduğu Paleontoloji Adasında Milyonlarca yıl önce dünyaya hakim olmuş Dinozorlar zamanına yolculuk yapılır. Hayal güçlerini geliştirerek öğrenim kazanılır. Gelen ziyaretçiler dış alanda bulunan Kazı Adasına girerek fırçalarla “Paleontolog” olma deneyimini yaşamaktadırlar. 8 farklı böcek ve 2 farklı örümcek butaforları ile Entomoloji Adasında böceklerin özellikleri ve doğaya faydaları hakkında farkındalık yaratılır. İnşaat Adasında ise motor becerilerini geliştirmeye yönelik iş makinalarını (jeton ile çalışan) kullanma deneyimini yaşamaktadırlar.

PLANETARYUM

Astronomi ve uzay bilimlerinin yanı sıra pek çok farklı bilim dalını da eğlenerek öğrenme imkanı sunan Planetaryum, sahip olduğu özel kubbe şeklindeki mimari yapısı ve yatan koltukları ile ziyaretçilerini içine çeken farklı bir deneyim yaşatır.

İzleyeceğiniz filmler planetaryum teknolojisine özel tasarlanmış görsel efektler ve animasyonlar içerir. Böylece alınan bilgiler farklı bir görsel deneyimle bir araya geldiğinden daha akılda kalıcı hale gelir.

Uzay bilimi ile ilgili olan gösterimlerimiz, ziyaretçilerin bütün sorularına yanıt alabilecekleri, gök bilimi konusunda yetkin astronomlar tarafından sunulmaktadır.

DİNO KAFE

Kent A.Ş.’nin gıda ve hizmet sektöründeki uzmanlığı ile hazırlanan birbirinden güzel menüler dilerseniz öğle yemekleri dilerseniz çay ve kahve keyfi için Dino Cafe’de sizleri bekliyor.

DİNO GİFT

En güzel hediyelik ve hatıra tasarımları sizler için hazırladık.

DİNO VİZYON

Uzmanlarımızla anne baba söyleşileri yapıyor, bilimsel filmler seyrediyor ve atölye çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Yardıma mı ihtiyacın var?